GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ VE GÜVENLİK

Gizlilik Sözleşmesi

Heretik Basın Yayın Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (“Heretik”) tarafından işletilen “www.heretik.com.tr” adresindeki internet sitesini ziyaret eden ve/veya herhangi bir şekilde kullanan kişiler (“Kullanıcı”) tarafından, işbu Gizlilik Sözleşmesinin İnternet Sitesi kullanılmadan önce okunması gereklidir. İşbu gizlilik sözleşmesi, internet üzerinde edinilen üye ve ziyaretçi kişisel bilgilerinin ne amaçla kullanıldığını ve bu bilgilerin toplanması, paylaşılması ve korunması prosedürünün işleyişini açıklamaktadır.

“Gizlilik Sözleşmesi” gizliliğinizi korumak ve bilgi temininde güvenli bir deneyim sağlamanız için tasarlamış olup, kullanıcıların onayı olmadan kişisel bilgilerini kullanmayacak ve Kişisel Bilgilerin kullanılmasında, tamamen uluslararası alanda kabul edilen mahremiyet koruma standartlarına uymayı taahhüt etmektedir.

  1. İnternet Sitesi, Kullanıcılara daha iyi hizmet verebilmek amacıyla bazı kişisel bilgiler (isim, yaş, e-posta adresi, vb.) talep edilmektedir. İnternet Sitesi ile toplanan bu veriler; siparişlerinizi almak, ürün ve hizmetlerimizi sunmak, ödemelerinizi gerçekleştirmek, siparişleriniz, ürünler ve hizmetler hakkında pazarlama amacıyla sizinle irtibata geçmek, bilgilerinizi güncellemek, 3. şahısların teknik, lojistik ve benzeri diğer işlevlerini bizim adımıza yerine getirmelerini sağlamak, yayınlar göndermek, elektronik posta ile bülten göndermek ya da bildirimlerde bulunmak, sorularınızı cevaplamak ve etkin bir müşteri hizmeti sunmak için İnternet Sitesi bünyesinde kullanılmaktadır. Sizden talep edilmeyen kişisel bilgileri bize vermeniz, bu bilgileri bu sitede belirtilen şekilde kullanmamızı onayladığınız anlamına gelir. Kişisel bilgiler haricinde; İnternet Sitesi üzerinden yapılan işlemlere ait istatistiksel veriler analiz edilmekte ve saklanmaktadır.

 

  1. Heretik tarafından temin edilen bilgiler hizmetin amacına yönelik olup, ilke olarak, üçüncü kişilere, birinci maddede belirtilen koşullar haricinde, satılmaz, kiralanmaz ya da başka şekilde kullandırılmaz. Kişisel Kullanıcı bilgileri, ancak resmi makamlarca talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince açıklama yapmak zorunda olunduğu durumlarda resmi makamlara açıklanacaktır.
  2. Kullanıcı, işbu Sözleşmeyi onaylayarak, Heretik ile paylaşmış olduğu bilgilerin şahsına ait olduğunu ve bu bilgilerin, satış ve pazarlama faaliyetlerinin yürütülebilmesi amacıyla ve her türlü iletişim aracına uygun bildiriminin sağlanması için Heretik’in iştiraki olan diğer tüzel kişiler ile de paylaşılabileceğine onay vermektedir. Bu gizlilik politikası herhangi bir sebepten dolayı bildirimde bulunmaksızın Heretik tarafından zaman zaman değiştirebilir veyahut da yenilenebilir. Gizlilik Sözleşmesinin söz konusu değişiklikleri yansıtan güncellenmiş hali internet sitesine yüklenir. Heretik bu metin içindeki her türlü bilgiyi değiştirme hakkını saklı tutar. Bu siteyi kullanan Kullanıcı, “Gizlilik Sözleşmesi”nde yapılacak her türlü düzenleme ve değişikliği kabul etmiş sayılır.
  3. Ödeme sayfasında talep edilen Kullanıcı kredi kartı bilgileri, İnternet Sitesinden alışveriş yapan Kullanıcılar’ın güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla hiçbir şekilde İnternet Sitesi veya hizmet veren üçüncü şirketlerin sunucularında tutulmamaktadır. Bu şekilde ödemeye yönelik tüm işlemlerin İnternet Sitesi ara yüzü üzerinden ilgili banka ile Kullanıcı’nın kullanmakta olduğu cihaz arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır. Toplanan mali bilgiler satın aldığınız ürün ve hizmetler ile ilgili satış süreci ve muhasebeleştirilmesi için kullanılmaktadır. Kullanıcı, www.heretik.com.tr adlı internet sitemiz üzerinden yaptığı satın almalarda, mali bilgilerini, işlemlerinin gerçekleştirilmesi için gerekli 3. şahıslara (banka, kargo şirketi, lojistik, kredi kartı şirketleri vb.) verilmesini kabul etmiş sayılır. Paylaşılacak bilgiler kredi kartı numarası, son kullanma tarihi, CVV2 de dâhil gerekli tüm mali bilgileri içerir. Heretik, işbu internet sitelerinin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir. Sipariş aşamasında internet sitesi yüksek güvenlik programları ile koruma altındadır. Ancak internet üzerinden bilgi iletiminin tamamen güvenli olarak sağlanması olanaklı değildir. Bu nedenle garanti edilemeyen iletimler risk altında olabilir. Bu konuda tarafınızdan da gerekli güvenlik koşullarına uygun davranılması gerekmektedir. Gizlilik Güvencesi sadece www.heretik.com.tr içerisinde geçerlidir ve diğer web sitelerini kapsamamaktadır. Bu web sitesinden link ile gidilecek diğer web sitelerindeki kullanım ile ilgili o sitelere ait Gizlilik Güvencesi ve Kullanım Şartları geçerlidir. Bu Web Sitesinden linkle gittiğiniz diğer web sitelerinde o sitelere ait Gizlilik Güvencesi ve Kullanım Şartları metinlerini bularak okumanız önerilir.

 

  1. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi durumunda Heretik’in hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi nedeniyle Heretik’in bir zarara uğraması halinde bu zararı tazmin yükümlülüğü kullanıcılara aittir.

 

  1. heretik.com.tr adlı internet sitesi kullanıcılar tarafından ziyaret edildiğinde kullanıcılar hakkında başkaca bilgiler de cookies adı verilen çeşitli teknolojiler ile toplanabilir, derlenebilir. Kullanıcılar tarafından internet sitesinin kullanılması ile birlikte Log bilgileri kaydedilir. Log bilgisi IP adresi, tarayıcı türü, ziyarette bulunulan domain, web siteleri ve arama kriterleri gibi bilgileri saklar.

 

Güvenlik

www.heretik.com.tr web sitemiz en gelişmiş güvenlik sistemleri ile korunmakta ve alışveriş yapanlar için yüzde yüz güvenlik sağlamaktadır. Firmamız üyelerinin kişisel bilgilerine, kredi kartı verilerine ve tüm diğer hassas bilgilerine Heretik Basın Yayın personeli de dâhil olmak üzere hiçbir üçüncü şahıs izinsiz erişemez.

İşbu “Hizmet sözleşmesi”nden kaynaklanacak ihtilaflar, Türk hukuku’na tabidir ve Ankara merkez mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir. Sitenin kullanımı, Hizmet Sözleşmesi’nde belirtilen koşulları kabul ettiğiniz anlamına gelir. Hizmet Sözleşmesi’nde belirtilen koşullar da dâhil olmak üzere Heretik Basın Yayın, site ve site uzantısı kapsamında sunulan hizmetleri, ürünleri, fikir ve sanat eserlerini, sitede sunulan herhangi bir bilgi ve veriyi, önceden herhangi bir ihtar veya ihbar yapmaya gerek olmaksızın değiştirme, site yayınına ara verme, site yayını tamamen durdurma ve siteyi en geniş kapsamda yeniden düzenleme haklarını saklı tutmaktadır.

Heretik Basın Yayın’ın Hizmet Sözleşmesi’nde yapacağı değişiklikler, sitede yayımlanmalarıyla birlikte yürürlüğe girer ve bu değişiklikler, kullanıcı tarafından siteye girilmesi, herhangi bir şekilde erişim yapılması veya sitenin kullanılması ile birlikte kabul edilmiş addolunur.

Siteye giriş yapan, siteyi ziyaret eden, herhangi bir şekilde kullanan, siteye erişen ve/veya herhangi başkaca bir şekilde bağlanan tüm üye ve ziyaretçiler (“Kullanıcı”), bu sayfada düzenlenmiş olan heretik.com.tr web sitesi Hizmet Sözleşmesi’nde belirlenen koşullara uyacaklarını peşinen beyan, kabul ve taahhüt ederler. İşbu yukarıda anılan “Kullanıcı” ifadesi, üye girişi yapmak suretiyle veya herhangi bir şekilde siteye giriş yapan, siteyi kullanan, bayilik yapan, inceleyen veya herhangi bir iletişim cihazı (cep telefonu, bilgisayar gibi) aracılığıyla siteye bağlanmış olan veya site üzerinden elektronik veri alış-verişinde bulunmuş veya bulunmakta olan herhangi bir kişiyi ifade etmektedir

Kredi Kartı Güvenliği

1- www.heretik.com.tr sitesinde hiçbir şekilde kredi kartı bilgileriniz kayıt edilmez, arşivlenmez. Bu yüzden yaptığınız alışveriş esnasında ve sonrasında kredi kartı bilgilerinizin güvenliği noktasında endişe etmenize gerek yoktur.

2- Ödeme aşamaları tamamen müşteri tarafından seçilen Bankaların kendi yüksek güvenlikli sunucularında gerçekleştirilir.

3- Sanal Pos sunucuları ile heretik.com.tr sitesi arasındaki süreçlerde SSL şifrelemesi kullanılır. Bilgileriniz şifrelenerek Sanal Pos sunucularına ulaştırılır.

4- Banka hesap numaralarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.